Teknoloji

WhatsApp Messenger Telefonlara En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Medya takip kurumu Ajans Press’in, We Are Social verilerine göre, 2019 yılında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. Popüler konuşma uygulaması WhatsApp Messenger birinci sırada yer alırken, ikinci sıraya Facebook, üçüncü sıraya ise Facebook Messenger’ın yerleşti.

Ajans Press, sosyal medya ile ilgili basına yansıyan haber sayısını inceledi. Ajans Press ve PRNet’in derlediği verilere göre geçen yıl sosyal medya ile alakalı basına 137 bin 258 haber yansıdı.

Yerel ve ulusal olmak üzere tüm yayın gruplarında sosyal medya ile alakalı yansıma çıkarken, Pubg oyununun geçen yıl 689 haber ile gündemde yer aldığı kaydedildi. E-spor faaliyetlerinin ise en çok haber yansıması bulan başlıklara arasında yer aldığı görüldü.

WhatsApp Messenger’ı Takip Eden Diğer Uygulamalar

İlk 10’da yer alan diğer uygulamalar ise Wechat, Instagram, Tiktok, Alipay, QQ, Taobao ve Baidu oldu. Öte yandan en çok indirilen mobil oyunlara bakıldığında ilk sırayı Pubg’nin aldığı gözlendi.  İkinci sırada ise uzun süredir var olan Candycrush Saga yer alırken, üçüncü sıraya Honour Of Kings’in yerleştiği belirlendi.

İlginizi çekebilir: Facebook Google Fotoğraflara Yedeklemeyi Kolaylaştırıyor

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu