Teknoloji

HUAWEI MateBook X ve Mate40 Pro Akıllı Uzaktan Çalışma Özellikleri Ofisi Aratmıyor

HUAWEI Mate40 Pro’ya ek olarak, EMUI 11’in piyasaya sürülmesi, Huawei’nin birçok ürününe de yeni bir canlılık kattı. Geliştirilmiş Çoklu Ekran İş Birliği özelliği, Huawei dizüstü bilgisayarları ve telefonları birbirine bağlamayı her zamankinden daha kolay ve daha sorunsuz hale getiriyor.

Huawei’in PC kategorisinde amiral gemisi HUAWEI MateBook X, Huawei’nin şimdiye kadarki en güçlü Mate’i ile buluşuyor. Birlikte, bu teknoloji öncüleri dört ana senaryoya çok sayıda yeni özellik getiriyor: günlük ofis çalışması, çevrimiçi toplantılar, uzaktan çalışma ve günlük paylaşım. Bu özellikler, yaşama ve çalışma şeklimizde köklü değişiklikler sunuyor.

Yeni nesil HUAWEI MateBook X, dokunmatik yüzeyin altında yerleşik bir Huawei Share alanına sahip, böylece telefonunuzun NFC alanını dokunmatik yüzey üzerine getirerek telefonunuzu PC’nize kolayca bağlayabilirsiniz. Bu, HUAWEI Mate40 Pro ve HUAWEI MateBook X’in Çoklu Ekran İş Birliği adı verilen bir özellik aracılığıyla, çoklu ekranlar arası, cihazlar arası ve ekosistemler arası işlemleri etkinleştirerek cihazlar arasında daha işlevsel bağlantı kurulmasını sağlıyor. Herhangi bir üçüncü taraf yazılımı kullanmadan bilgisayarınız ve telefonunuz arasında sorunsuz iki yönlü dosya aktarımının keyfini çıkarabilirsiniz. Hatta telefonunuzun panosunu PC ile paylaşabilir ve telefonun notlar uygulamasında depolanan bilgileri doğrudan kopyalayıp yapıştırmak için (Control + C/V ile) bilgisayarın klavyesini kullanabilirsiniz.

Ezber Bozan İşlevler

EMUI 11’in ezber bozan işlevleriyle yenilenen Çoklu Ekran İş Birliği özellikleri, dizüstü bilgisayarınız ve telefonunuz arasında çok daha etkili bir şekilde çoklu görev yapmanızı sağlıyor. Bilgisayarda 3 adede kadar mobil uygulama penceresini görüntüleyen yeni bir özellik, artık aynı anda birkaç farklı uygulama arasında geçiş yapma sorununu çözerek günlük ofis işlerinin verimliliğini katlayarak artırıyor. Örneğin, çevrimiçi çalışırken, artık aynı anda görüntülü arama pencerenizi, notlarınızı ve bir sosyal ağ uygulamasını açarak, toplantınızı merkezden takip edebilir, ekranın bir kısmında not alabilir ve diğer kısmında meslektaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz.

HUAWEI MateBook X’in PC Yöneticisi’ndeki Instant Hotspot işlevi, iş seyahatlerinde çok kullanışlı olur. WiFi ağının hiçbir zaman iyi çalışmadığı bir havalimanında telefonunuz ve bilgisayarınız, yalnızca PC Yöneticisi arayüzündeki “Anında Erişim Noktası” na dokunarak Çoklu Ekran İş Birliği modunda birlikte çalışabilir. Bu sizi anında telefonunuzun ağına bağlayarak, telefonunuzu hareket halindeyken kullanabileceğiniz bir WiFi yönlendiricisine dönüştürür ve bu şekilde kişisel bir hotspot şifresi girmenize gerek kalmaz. Bu özellik, uzaktan çalışan herkes için harika bir avantajdır ve bilgisayarın, e-posta gönderip almak ve belge paylaşmak gibi tüm günlük ihtiyaçlarınızla başa çıkmak için hızlı bir şekilde mobil ağınıza bağlanmasını sağlar.

HUAWEI Mate40 Pro ve HUAWEI MateBook X kombinasyonu, iş yerinizi daha verimli hale getirmenin yanı sıra eğlence yoluyla hayatınıza renk katmanıza da yardımcı olur. Sadece telefonu sallayarak ve HUAWEI MateBook X dokunmatik yüzeyine hızlı bir dokunuşla, en sevdiğiniz filmlerin ve TV programlarının her anını arkadaşlarınızla paylaşmaya hazırsınız. 60 saniyelik kaydedilen çekim otomatik olarak telefonunuza kaydedilir, böylece anında kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Ne izlerseniz izleyin, en sevdiğiniz anların bir dakikasını tüm arkadaşlarınızla her zamankinden daha kolay paylaşabilirsiniz.

İşten eğlenceye kadar her türlü günlük senaryoyu yönetmek için HUAWEI Mate40 Pro’nun mükemmel ortağı olan HUAWEI MateBook X’in en yeni neslinde çok sayıda dahiyane yeni özellik var.

İlginizi Çekebilir: Mobil Ofis HUAWEI MateBook X ile Artık Daha İnce Daha Akıllı

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu