Teknoloji

Google Podcasts ile Podcast’ler Daha Keyifli

Google, seveceğiniz podcast’leri bulmayı, listenizi oluşturmayı ve dinlemeyi kolaylaştırmak için Google Podcasts uygulamasını yeniden tasarladı.

Google ayrıca Google Podcast uygulamasını, iOS‘a ilk kez taşıyor ve web versiyon üzerinden yapılan aboneliklere erişim sağlıyor.

Kullandığınız platformdan bağımsız olarak, dinleme geçmişiniz cihazlar arasında senkronize ediliyor. Tüm cihazlarınızdan, tam olarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Google Podcasts Üzerindeki Üç Sekmeyle Geziliyor

Yeni uygulamada üç sekme ile uygulama üzerinde dolaşılabiliyor : Home, Explore ve Activity. “Home” (ana sayfa) sekmesinde yeni podcast bölümleri bulunuyor ve abone olduğunuz şovlara hızlı erişim sağlanıyor.

Dinlemek istediğiniz bir podcast’i seçtiğinizde, konuyu veya bu podcast kapsamındaki kişileri öğrenirsiniz. Ayrıca, daha fazlası için Google Arama‘ya kolayca geri dönebilirsiniz.

Explore” (keşfet) sekmesinde, geçmiş aramalarınızla bağlantılı yeni şov ve bölüm önerileri görüntüleniyor. Ayrıca komedi, spor aktiviteleri ve haberler gibi gruplardaki popüler podcast’lere göz atabilirsiniz. Doğrudan “Explore” sekmesinden erişilebilen uygulama seçeneklerinden özelleştirilmiş önerileri kontrol edebiliyorsunuz.

Activity” (etkinlik) sekmesinde ise kısa süre önce dinlediğiniz ve abone olduğunuz podcast’ler ve indirme geçmişiniz görüntüleniyor.

Buradan abone olduğunuz podcast’lerin yeni bölümlerinin otomatik indirilmesi ve bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Yeni Google Podcasts şu an iOS ve Android için kullanıma hazır. Deneyin ve keyifli podcast dünyasını daha yakından tanıyın.

Kaynak

İlginizi çekebilir: Stratejinizi Belirlemeniz İçin En İyi Instagram Analiz Araçları

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu