Teknoloji

En Hızlı WordPress Temaları (2020)

En hızlı WordPress Temaları hangisi? Hangi WordPress teması ile site hızı konusunda kafanız rahat olur. Cevabı yazımızda.

WordPress teması seçerken temayı birçok açıdan değerlendirmelisiniz. Mobil uyumluluk, kullanıcı dostu UX/UI tasarım, esneklik gibi konuları bunların başında gelirken, temanın hızlı olması da belki de en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerinden biri olmalı.

En Hızlı WordPress Temaları Size Ne Sağlayacak? Site Hızı Neden Önemli?

Bunun sebebi, kullanıcılar ve ondan daha çok Google, kaynakları yavaş yüklenen web sitelerini sevmez. Özellikle mobil sonuçlarda (ki insanların çoğunluğu artık internette daha çok mobil cihazlar ile geziyor) kaynakları yavaş yüklenen, dosya yükleme sitesi hız optimizasyonu yapılmayan temalar sizi arama sonuçlarında geri düşürür. Elbette SEO için birçok kriter var. Sadece hız yeterli değildir. Ancak, diğer konular iyi bir SEO stratejisiyle çözülebilirken, tema seçimi genelde bir ya da birkaç kez yapılır, bu sebeple baştan işi sıkı tutmakta yarar var.

En Hızlı WordPress Temaları Testi İçin Kullanılan Araçlar

Neyse ki, Colorlib sitesi bizler için 500’den fazla WordPress temasını test etmiş ve 2020’de güncel en hızlı WordPress temalarını belirlemiş. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Temaları test ederken, çok sayıda özelliği olan temaları kullanmak yerine birçok kullanıcı yeterli olacak temel özelliklere sahip olan ve sık kullanılan temaları tercih etmişler. Testler, çevrim içi iki farklı araç kullanarak gerçekleştirilmiş. İşte bu iki araç.

1. Google Page Speed Insights

Google Page Speed Insgihts, mobil ve masaüstü cihazlar için bir sayfanın performansını ölçüyor. URL’yi bir kez mobil kullanıcı aracısıyla ve bir kez de masaüstü kullanıcı aracısıyla iki kez getiriyor. Sayfa Hızı Puanı 0 ila 100 puan arasında değişiyor. Daha yüksek bir puan daha iyi ve 85 veya daha yüksek bir puan, sayfanın iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

2. Pingdom Tools Web Site Speed Test

Pingdom Tools Full Page Test, bir web sayfasının dosya boyutları, yükleme süreleri, HTML, JavaScript, CSS ve web sayfasına bağlı diğer dosyalar dahil olmak üzere tüm bölümlerini inceleyen, kullanımı kolay bir web tabanlı araç. Puanlama 0 ila 100 puan arasında yapılıyor, ne kadar yüksekse o kadar iyi.

Eklentilerin ve temaların WordPress ve web sitesi performansını nasıl etkilediğini öğrenmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz. En hızlı WordPress temaları yazımıza devam edelim

Aşağıda size sunulan WordPress temaları yüksek Google’ın PageSpeed puanına ulaşmanıza yardımcı olacak olsa da, web sitemizi hızlı hale getirmek için sadece tema yeterli olmaz. Web siteniz için istediğiniz kadar optimizasyon yapabilirsiniz, ancak hosting berbat ise diğer optimizasyonlar değersiz kalır. Hangi WordPress barındırma işleminin en iyisi olduğu hakkında daha fazla bilgi için bu kılavuzu okuyabilirsiniz.

İşte 2020’nin En Hızlı WordPress Temaları

Jevelin

Google PageSpeed Insights Puanı: 86 Pingdom Tools Puanı: 87

En Hızlı WordPress Temaları - Jevelin
En Hızlı WordPress Temaları – Jevelin

Jevelin güzel ve duyarlı bir WordPress çok amaçlı premium tema. Web sitelerini güzel ve renkli bir tasarımla donatmak için birlikte çalışan tasarımcı ve geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından hazırlandı. Jevelin, marka kimliğinizle kusursuz bir şekilde uyan benzersiz web sitelerini hızlı ve zahmetsizce üretebilmeniz için harika grafik özelleştirme yetenekleriyle dolu.

En hızlı WordPress temaları arasında yer alan Jevelin, web sitenizdeki her sayfa için birden fazla sayfa özelleştirme seçeneğini deneyebilirsiniz. Ayrıca, widget’lar için 40’tan fazla özel animasyon kullanarak özelleştirme yapabilirsiniz. Buton ve simgle kütüphanesineden yararlanabilirsiniz.

Görsel olarak çarpıcı video ya da arka planlarını kullanabilirsiniz. Bölümler arasında kesintisiz dosya gönder ve pürüzsüz Parallax efektleri, aynı zamanda sunucu yüklerinin en aza indirilmesini saplıyor.

Gillion

En Hızlı WordPress Temaları - Gillion
Gillion en hızlı WordPress teması arayanlara hitap ediyor.

Gillion yeni ve şık bir dergi ve blog WordPress teması. Birçok harika yerleşik özelleştirmeler ve 7 adet önceden oluşturulmuş demo ile birlikte geliyor. Kodlamayı neredeyse hiç bilmeyenler için oldukça basitleştiren gelişmiş bir yönetici paneli kullanıyor.

En hızlı WordPress temaları listemizde kendine yer bulan Gillion, sayfaları manipüle etmenize ve istediğiniz gibi göstermenize izin veren harika bir canlı özelleştiriciye sahip. Ayrıca WPBakery Sayfa Oluşturucu kullanıyor ve Bootstrap ile uyumlu.

4 başlık kümesi, 12 özel widget ve kullanışlı bir bir üst çubuk (header bar) bulacaksınız. 6 yazı biçimini destekliyor, esnek bir düzene ve önceden oluşturulmuş blog tasarımlarına sahip. Bu iyi yazılmış temayı kısa listenize almanızda yarar var.

Soledad

En hızlı WordPress teması 2020 - Soledad
En hızlı WordPress teması 2020 – Soledad

En hızlı WordPress temaları 2020 listesinde kendine yer bulan Soledad süper hafif, duyarlı (responsive) ve çok amaçlı WordPress teması. Dergi ve blog sitesi için oldukça uygun. Modern ve hızlı çevrim içi dergi veya blog web sitesi kurmak isteyen site sahipleri için özel olarak geliştirilmiş ve tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.

Soledad ile tek bir kod satırı yazmanıza gerek kalmadan web sitenizin görünümü değiştiren birçok stil ve görsel seçime sahip. Ayrıca, kullanabileceğiniz 250’den fazla özel seçenekle genişletilmiş ve geliştirilmiş güçlü WordPress Live Customizer özelliği bulunuyor. Ve size kolaylık sağlamak için 100’den fazla blog ve kaydırıcı (slider) kombinasyonuna ve 250’den fazla benzersiz ana sayfa demosuna sahip.

Soledad, hız için tamamen optimize edilmiş. Bu da Soledad kullanan web sitelerinin sunucu yüklerinde aşırıya kaçmamasına sebep oluyor. Çevrim içi dergi ya da güzel bir blog teması arıyor ama bir de hızlı olsun istiyorsunuz, Soledad’ı değerlendirebilirsiniz.

CheerUp

En iyi WordPress temaları CheerUp
CheerUp en hızlı WordPress temalarından biri.

CheerUp, temiz ve duyarlı bir WordPress blog ve dergi web sitesi teması. Güzel görünümlü modern blogları oluşturmak için sezgisel bir platform. İster şık dergiler ister işlevsel bloglar oluşturun, CheerUp ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. En hızlı WordPress temalarından biri olan CheerUp, 6 demo, 200 düzen varyasyonu ile tasarımda esneklik sağlıyor. Ayrıca, kullanıma hazır dergileri birkaç dakika içinde etkili ve modern araçlarla bir araya getirebilirsiniz. Kullanışlı widget’lar, trend yayınlar ve en son haberler sadece birkaç tık ötede.

Dahası, en hızlı WordPress temaları arasındaki CheerUp tüm ölçek ve boyutlardaki hedef kitleleri için çok uygun. Benzersiz üst bilgi, alt bilgi ve slider stilleri kendinizi ifade etmenizi sağlıyor. Özel yazı stilleri her niş ve pazar için mükemmel.

Yüzlerce güçlü yönetici seçeneği ile web sitenize kolaylıkla ince ayar yapabilirsiniz. CheerUp blogunuza fonksiyonel mağazalar eklemek de zahmetsiz.

WooCommerce eklentisi ile bir gecede online alışveriş yapabilirsiniz. Stratejik sosyal medya yerleşimi, içeriğinizin her yerde kolaylıkla viral olmasını sağlar. Ayrıca, kitleniz yayınlarınızı çok sayıda ağda beğenebilir, paylaşabilir ve kaydedebilir.

Temanın hız için optimize edilmiş bir kodlaması, tüm trafik koşullarında sayfaların hızlı yüklenmesini sağlıyor.

Divi

Google PageSpeed Insights Puanı: 87 Pingdom Tools Puanı: 82

Divi en hızlı WordPress temaları listesinde yer alıyor.
Divi en hızlı WordPress temaları listesinde yer alıyor.

Divi, ElegantThemes tarafından geliştirilen güçlü bir tema. Geliştiriciler, temaya hızlı başlamanız için önceden hazırlanmış tamamen özelleştirilebilir 18 düzen ekledi.

En hızlı WordPress temaları arasında ön plana çıkan Divi, kodu düzenlemeden hızlı bir şekilde benzersiz mizanpajlar oluşturmanıza olanak tanıyan Divi Builder’ı içeriyor. Divi temasının en iyi özelliği, harekete geçirici mesaj butonları (call to action), kaydırıcılar (slider), fiyatlandırma tabloları, özel kutular, iletişim formları, kenar çubukları gibi önceden hazırlanmış birçok modülün Divi Builder ile özelleştirilmesi.

Divi, web sitenizi oluşturma şeklinizi değiştirecek. Ayrıca farklı başlık stilleri, sınırsız renkler ve blog / portföy seçenekleri içeriyor.

MagPlus

MagPlus WordPress teması hızıyla ön plana çıkıyor.
MagPlus WordPress teması hızıyla ön plana çıkıyor.

MagPlus, hızlı ve modern ve duyarlı bir WordPress blog ve dergi web sitesi teması. Bu tema verimli, profesyonel web siteleri oluşturmak için doğru bir platform. Pazarınız veya nişiniz ne olursa olsun, MagPlus kitlenize daha iyi ulaşmanızı sağlıyor.

Tek tıklamayla, 40’tan fazla demo web sitesinden size uygun olanı kurabilirsiniz. Çok sayıda düzen ve düzinelerce şablon sizin işini kolaylaştıracak. İşlevsellik ve estetik eklemek için 150 özel aracı kullanabilirsiniz. Düzinelerce makale, slider ve kaydırıcı düzenleri benzersiz bir özelleştirme derinliği sunuyor.

MagPlus, bugün piyasadaki en hızlı yüklenen WordPress temalardan biri. Gelişmiş yükleme teknikleri ve akıllı kodlama, sunucu yüklerini düşük tutuyor.

Kitleniz, MagPlus web sitenizin hızından memnun olacak. Özel widget’lar, herhangi bir sayfaya her türlü premium özelliği eklemenizi sağlıyor. MagPlus ile projenizi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Newspaper

Newspaper hızlı WordPress temaları arasında ön plana çıkıyor.
Newspaper hızından memnun kalacağınız bir WordPress teması.

En iyi sayfa yükleme hızına sahip bir web sitesi mi hayal ediyorsunuz? TagDiv tarafından sunulan Newspaper teması, en hızlı WordPress temaları arasında yer alıdğından tam size göre. Keyifli ve modern çizgilerle gazete, bloglar, haberler ve her tür profesyonel dergi web sitesi için kullanabilirsiniz.

Bu tema, web sitenizde kullanmanız için daha hızlı ve daha hafif olan çeşitli PRO demolarına sahip. En son sürüm olan 10’da, varsayılan demo bile PRO. Bu, sayfa hızı yükleme testlerinde gerçekten yüksek bir puan aldığı anlamına geliyor.

Özel uyarlanmış sayfa oluşturucu, makaleler ve sayfalar için yüzlerce önceden hazırlanmış tasarım, bir başlık oluşturucu, esnek bloklar, her kısa kod için gelişmiş ayarlar temanın özellikleri arasında yer alıyor.

Newspaper WordPress teması ile kaliteli içeriğinizi kolayca ekleyerek, favori sosyal kimliklerinizi görüntüleyerek, makalelere sonsuz yükleme yaparak ve YouTube veya Vimeo’dan videolar yerleştirerek web sitenizi renklendirebilirsiniz. Tema, AMP ve mobil uyumlu.

Webify

Webify, birçok ön tasarım seçeneğiyle gelen hızlı bir tema.
Webify, birçok ön tasarım seçeneğiyle gelen hızlı bir tema.

Webify, dikkatlice optimize edilmiş, hızlı bir şekilde yüklenen WordPress teması. İşletmeler, bloglar, portföyler, çevrim içi mağazalar ve diğer yaratıcı girişimler için yirmi farklı demo mevcut.

Webify, yeni bir web sitesinin hızlı bir şekilde başlatılmasını sağlıyor. Ayrıca, tüm düzenleme ve özelleştirme işlemleri sürükleyip bırakarak gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir deyişle, sayfa oluşturma konusunda sıfır deneyime sahip olsanız bile yine de Webify ile muhteşem sayfalar tasarlayabilirsiniz.

En hızlı WordPress temalarından biri olan Webify çok sayıda ana sayfa tasarımına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıma hazır dahili düzenler, üst bilgiler, alt bilgiler ve sayısız kısa kodla birlikte geliyor.

İstediğiniz demoyu tek bir tıklama ile yükleyin ve hemen sayfalarınızı oluşturmaya başlayın.

GoodLife

GoodLife hızlı WordPress temaları arasında yer alıyor.
GoodLife hızlı WordPress temaları arasında yer alıyor.

GoodLife özelleştirilebilir bir WordPress teması. Dergi sitilinde en şaşırtıcı web sitelerini hazırlamak için özenle profesyonel geliştiriciler tarafından tasarlandı.

Bu tema, içeriğin en iyi şekilde okunabilmesi için optimize edilmiş. Tonlarca yazı stili ve türü arasında tüm medya biçimlerinin ustaca kullanabiliyorsunuz.

GoodLife, dinamik CSS3 komut dosyası ile şekillendirilmiş güçlü bir HTML5 çerçevesi üzerine kodlanmış ve modüler bir Bootstrap tasarımı etrafında düzenlenmiş. Tüm çevrim içi dergi web sitesi ihtiyaçlarınız için modern ve kolay bir çözüm istiyorsanız GoodLife’ı deneyebilirsiniz.

TheGem

TheGem WordPress teması işlevselliğiyle ön plana çıkıyor.
TheGem WordPress teması işlevselliğiyle ön plana çıkıyor.

En hızlı WordPress teması hangisi diye düşünüyorsanız, TheGem temasının seçeneklerinizde olmasında fayda var.

TheGem, kullanıcılarınızı sitenizde daha uzun süre tutacak birinci sınıf bir performansı garanti ediyor. Unutmayın, TheGem her türlü web sitesi için çok amaçlı bir çözüm. İşletmeler, çevrim içi mağazalar, bloglar, portföyler, ajanslar, TheGem hepsinine hitap ediyor. Unutmayın, emrinizde dört yüz şablondan oluşan, modern, yaratıcı ve kullanımı kolay bir koleksiyon var.

İşleri hızlandırmak için tek yapmanız gereken mevcut düzenleri ve bileşenleri kullanmak ve bir sayfa açmak. Tabii ki, tek bir kod dizesi yazmanıza gerek kalmadan her düzeni tam olarak değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. WPBakery sürükle ve bırak oluşturucu sayesinde, herkes TheGem’i kullanabilir.

TheGem ayrıca gerekli tüm belgeleri, video eğitimlerini ve desteği de içeriyor.

NOT: Yazımıza daha sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz. Takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir: WordPress WebP Desteği – WebP Nedir?

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu