Sosyal Medya

David Icke Videolarına YouTube’dan Engelleme Geldi

Youtube, BBC’nin haberine göre son dönemde koronovirüs hakkındaki komplo teorileriyle adından sıklıkla söz ettiren David Icke‘nin videolarını engelledi.

David Icke’nin sosyal medya platformlarında ani yükselişi, bu platformların koronavirüs ile yanlış bilgilendirmeleri önleme politikaları gözden geçirmesine sebep oldu.

Dün bir diğer sosyal medya devi Facebook, David Icke’ye yasak getirmişti, onu Google takip etmişti. Ancak Twitter‘dan henüz David Icke’ye karşı bir yasak gelmedi.

David Icke Kimdir?

David Vaughan Icke, 29 Nisan 1952 doğumlu, İngiliz komplo teorisyenidir. Eski futbolcu ve spor yayıncısıdır. 20’den fazla kitap yazmış, 25’den fazla ülkede ders vermiştir.

David Icke, 1990 yılında Yeşiller Partisi’nde sözcülük görevini yürüttü. O yıllarda, ruh dünyasından mesajlar almaya başladığını söylediği psişik bir dönem yaşadı. Ertesi yıl BBC‘de yayınlanan Wogan adında bir programda “Tanrı’nın Oğlu” olduğunu öne sürdü. Dünyanın yakın zamanda tsunami ve depremlerle yıkılacağını açıkladı. Bu çıkışının ardından, saygın bir insanken alay konusu olmaya başlandı.

Robotlar’ın İsyanı (1994), Gerçek Sizi Özgür Bırakacak (1995), En Büyük Sır (1999) ve Matrix’in Çocukları (2001) kitaplarını yayınladı. David Icke, tehlikeli olabilecek konuları kitaplarına taşımak isteyince yayıncısı sonraki kitaplarını basmak istemedi.

David Icke, evrenin “titreşimsel” enerjiden meydana geldiğine ve aynı alanı paylaşan sonsuz sayıda boyuttan oluştuğuna inanıyor.

Ona göre Archons (veya Anunnaki) adı verilen ve boyutlar arası gidebilen sürüngen bir ırk, dünyayı ele geçirmiş. Babil Kardeşliği, Illuminati veya “seçkinler”, Archons’un yarattığı negatif enerjiyi beslemek için “insanları sürekli korku içinde tutarak” küresel olayları manipüle ediyor.

Ayrıca David Icke, pek çok ünlü kişinin Babil Kardeşliği‘ne üye olduğunu söylüyor. İnsanlığın, “Orwellian Küresel Faşist Devleti“ne ya da ifade özgürlüğünün sona erdiği “Yeni Dünya Düzeni”ne doğru gittiğini iddia ediyor.

İngiliz komplo teorisyeni David Icke, bu tatsız sondan kurtulmanın tek yolunun, insanların gerçeğe uyanması ve kalplerini sevgi ile doldurması olduğunu açıklıyor.

Kendisine karşı çıkanlar ise, Archons‘un kasıtlı olarak seçilmiş bir “kod” olduğunu belirtiyor. Ve David Icke’yi, Holokost inkârcısı ve antisemitist olmakla suçluyor. Icke, bu iddiaları reddediyor.

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu