Seyahat

SunExpress, İlk Uçuşlara Özel Su Takı Şovu Yaptı

SunExpress, Covid-19 kısıtlamaların kaldırılmasının ardından 1 Haziran itibarıyla iç hat uçuşlarına yeniden başladı. Antalya’dan ve İzmir’den operasyon düzenleyen ilk hava yolu olan şirket, ilk uçuşlarına özel pistte su takı seremonisi düzenledi.

SunExpress İzmir – Antalya Arasında Sefer Düzenledi

SunExpress, 1 Haziran sabahı İzmir ile Antalya arasında düzenlediği uçuşu ile yasakların ardından operasyonunu başlatan ilk hava yolu oldu.

İzmir ve Antalya operasyonlarında sefer sayısını kademeli olarak artırmayı planlayan SunExpress, Antalya ve İzmir’i en fazla noktaya bağlayan hava yolu konumunda.

Covid-19 Önlemleri Alındı

SunExpress, misafirlerinin ve uçuş ekiplerinin sağlıklı ve emniyetli seyahati için ulusal ve uluslararası sağlık ve havacılık otoriteleri ile iş birliği içinde gerekli tüm önlemleri alarak yeniden uçmaya başladı.

Tüm uçuşlarında maske ile seyahat etme kuralının yanı sıra teması azaltmak adına kabin içi hizmetlerini de bu doğrultuda güncelleyerek operasyonlarına başladı.

Elektronik Cihazlar Dışında El Bagajı Kabul Edilmiyor

Kurallar gereği, dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası ve bebek eşyaları dışında kabine hiçbir el bagajı kabul edilmiyor. Tüm uçuşlarında yolcularına dezenfektan mendil dağıtıyor.

Bunlara ek olarak, SunExpress uçaklarında düzenli olarak uluslararası otoriteler tarafından etkisi kanıtlanmış dezenfeksiyon işlemleri uyguluyor.

Tüm uçaklarda ameliyathanelerde kullanılan HEPA filtreleme sistemi mevcut. Bu filtreler, virüslere karşı yüzde 99’luk bir başarı oranı ile uçak içindeki havayı her üç dakikada bir sürekli olarak temizliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Hayat Eve Sığar’ projesi kapsamında Türk vatandaşlarının iç hat uçuşlarına kabulü HES kodu ile sağlanıyor.

HES kodu sorgulamalarında uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcular, uçuşlara kabul edilmeyecek.

İlginizi çekebilir: Bodrum’a Akın Başladı

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu