Kültür - Sanat

Türkiye’de Son Bir Ayda En Çok İzlenen 10 Metallica Şarkısı

Efsane grup Metallica‘nın son dönemde en çok hangi şarkılarının izlendiğini merak ediyor musunuz? Ben merak ettim ve baktım!

YouTube, bir süredir https://charts.youtube.com/ adresi üzerinden, platformdaki sanatçıların en çok izlenen (dinlenen de denebilir) şarkılarının istatistiklerini veriyor.

İstatistiklere 7 gün, 28 gün, 90 gün ve 12 ay geriye gidilerek global, ülke, şehir bazlı bakılabilir. Merak ettiğiniz herhangi bir şarkıcının en çok izlenen 20 şarkısını, ülke hatta şehir bazlı olarak, kaç kez dinlendiğini görebiliyorsunuz.

Ben çocukluğumdan beri (artık eskisi kadar olmasa da) Metallica dinlerim. Türkiye’deki üç konserine gitme şansım oldu. Bu durumdan dolayı mutluyum. 50’lerinin sonlarında olan ihtiyar delikanlılar hâlâ formda. Çıktıkları konserlerde yine 2-3 saat bana mısın demeden milleti coşturuyorlar.

Tahmin edeceğiniz üzere Metallica’nın en çok dinlenen şarkıları eski klasikler. Ne ilk 10’da ne de ilk 20’de yeni şarkıları yok. En yeni şarkı 2008 yılından kalma.

İtiraf edeyim, ben de “Reload” albümlerinden sonra eskisi kadar dinlemeyi bırakmıştım. Ne varsa klasiklerde var. Çoğu yeni şarkısını bilmiyorum bile.

Metallica Son Bir Ayda 132 Milyon Kez İzleniş

Metallica, global olarak son 28 günde 132 milyon kez izlenmiş. Bu 132 milyon izlemenin 1,91 milyonunu gerçekleştiren Kolombiya’nın başkenti Bogota, listede birinci sırada yer alıyor. Kendilerini tebrik ediyoruz.

İkinci sırada ise “Mexico City” var. Güney Amerika, Metallica’sız yapamıyor anlaşılan. İstanbul ise 726 bin izlenme ile 8’inci sırada. (İlk 10’dayız ve gururluyuz.)

Metallica’nın dünya çapında izlenen ilk 3 şarkısı ise “Nothing Else Matters(21,9 milyon), The Unforgiven (9,94 milyon) ve One (8,43 milyon).

Gelelim ülkemize. Türkiye, son bir ayda Metallica’yı 2,11 milyon kez izlemiş. İlk şehir tabii ki demin de söylediğimiz 700 bin izlemeyi yapan İstanbul. Sonrasında Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya geliyor. Doğunun incisi, kebapların efendisi güzel ilimiz Gaziantep ise ilk 10’a girerek büyük bir atak yapmış.

Türkiye’de En Çok İzlenen İlk 10 Metallica Şarkısı

Gelelim esas konumuza. Ne demiştim, Türkiye’de en çok dinlenen ilk 10 Metallica şarkısının listesini size vereceğim. Buyurun liste, bakmışken saygıdan dolayı şöyle bir dinlemeniz dileğiyle…

1. Nothing Else Matters (357 Bin İzlenme)

2. The Unforgiven (166 Bin İzlenme)

3. One (113 Bin İzlenme)

4. Enter Sandman (105 Bin İzlenme)

5. Master Of Puppets (64,7 Bin İzlenme)

6. Fade To Black (60,3 Bin İzlenme)

7. The Day That Never Comes (57,9 Bin İzlenme)

8. The Unforgiven II (55,1 Bin İzlenme)

9. Blackened (Konser) (52 Bin İzlenme)

10. Turn The Page (47,6 Bin İzlenme)

Sizin En Sevdiğiniz Metallica Şarkısı Hangisi?

Önce kendiminkileri vereyim, sonra sizinkileri sorayım. Efendim, benim en çok sevdiğim ilk üç Metallica Şarkısı: Fate to Black, My Friend of Misery ve One.

Sizin ev sevdiğiniz Metallica şarkılarını da yazıya yorum olarak bekliyorum. Bakalım sizlerde neler var?

İlginizi çekebilir: Kadınlara Özel Kulaklık Üretmek Gerekli Mi?

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Evha dedi ki:

    1. Enter Sandman
    2. Fade to Black
    3. Whiskey in the Jar-ooooo 😁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu