Teknoloji

Uber Sarı Taksilerde Kullanılabilecek

İstinaf mahkemesi bugün aldığı karar ile Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesi kararını hatalı buldu. İstinaf mahkemesi kararı bozarak Uber’e erişim engelini kaldırdı. Erişim engelinin kaldırılması ile birlikte Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek. 

Uygulamanın Global Sözcüsü, kararla ilgili olarak: “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Dünyaca ünlü ulaşım uygulaması, İstanbul’da hizmet vermeye başladığı 2014 yılından itibaren, İstanbullular için popüler bir güvenli ulaşım seçeneği haline geldi. Türkiye’de 4,5 milyondan fazla kişi tarafından indirildi ve kullanıldı. Erişim engelinin kalkması ile, uygulama üzerinde UberTaksi hizmeti sunulabilecek. Uber uygulaması, İstanbul’da 14 bin 500 taksi sürücüsü tarafından hali hazırda tercih ediliyor.

Uber Hakkında

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün 66 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkân sağlayan global bir teknoloji platformu.

Uber, 2010 yılında basit bir sorunu çözmek için ortaya çıktı: Tek bir tuşa basarak nasıl yolculuk yapılabilir? O günden bugüne, 15 milyardan fazla yolculuk yapıldı. Uygulama, insanları gitmek istedikleri yere yakınlaştıran çeşitli ürünler geliştirmeye devam etti. İnsanların, yemeklerin, eşyaların şehirlerde nasıl taşındığını değiştirerek dünyaya ulaşımda yeni imkanlar yaratan bir platform haline geldi.

İlginizi çekebilir: Anda Burada: Kaygı ve Stresten Arınmak İçin Yepyeni Mindfulness Uygulaması

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu