Teknoloji

Sanal Kart Nedir? En Kolay Nasıl Açılır?

Sanal kart açma sizi İnternet teki kötü niyetli dolandırıcılara karşı korur. Kredi kartı bilgilerinizi İnternet ten paylaşmanız güvenilir olmaz. Bunun yerine kredi kartı ile açılan ancak karta bağlı olmayan sanal kart ile alışverişlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Sanal kartınız kredi kartınızın hesabına bağlı olmaz. Yani sanal kart içine istediğiniz kadar para koyabilirsiniz. Sanal kart bu özelliği ile banka kartlarına benzetilebilir. Sanal kartların kredi kartından farklı olarak numaraları ve bilgileri bulunur. Alışveriş sırasında bu bilgileri paylaşacağınız için güvende olursunuz. Sanal kartları adından da anlayabileceğiniz gibi yalnızca İnternet ortamında kullanabilirsiniz. Yani elinizde kredi kartı gibi somut bir kart olmayacak. Sanal kart ilk çıkarıldığında limiti sıfır olur. Kartın limitini yapacağınız alışverişe göre ayarlayabilirsiniz.

Sanal Kart Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sanal kart avantajları başında kartın limitinin sizin tarafınızdan yapacağınız alışverişe göre belirlemeniz geliyor. Bankaya başvuru yaptığınız zaman limiti belirlersiniz. Diyelim ki bin TL değerinde alışveriş yapacaksınız. O halde sanal kart başvurusu yaparken limitinizi yalnızca bin TL olarak belirlersiniz. Bin TL’nin üzerinde kartınızı kullanarak alışveriş yapamazsınız. Sanal kart hesap ücreti ile ana kartın hesap kesim ücreti aynı olacaktır. Sanal kart size güvenilir bir şekilde alışveriş yapma deneyimini sunar. Ayrıca sanal kart kullanılarak taksit de yapılabilir. Özellikle yüklü miktarda harcama yapacağınız zaman, harcamanızı daha küçük parçalara bölerek kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sanal kart kullandığınız için herhangi bir aylık ücret ödenmesi de gerekmiyor. Hem kartınız ile özel indirimlerden hem de bonus puan kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Çıkarabilirim?

Sanal kart çıkartmak isteyen kişilerin çalıştıkları bankalara başvuru yapması yeterli olur. Hangi bankada kredi kartınız varsa o banka ile çalışmanız ve kredi kartı çıkarmanız gerekir. Sanal kartlar istek doğrultulsunda çıkarılır ve bankalar çıkardığınız kart için sizden herhangi bir ücret talep edemez. Sanal kart kullanarak yaptığınız alışverişlerde tıpkı kredi kartında olduğu gibi bonus puanlar kazanmaya ve dilerseniz bunları harcamaya devam edersiniz.

Son

Bizi okuduğunuz için teşekkürler. Yorum atarak bizi sevindirmeyi unutmayın :)

İlginizi çekebilir: Samsung S21’in Ultra Çılgın Özellikleri

Oğuz İlyas Demircan

TeknomanyaK.com'un ikinci sahibi ve içerik üreticisi. Yazılım Mühendisi Olmak Amacıyla Çıktığım Yoldaki Şu anki Aşamam Web Programlama.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu