SporTeknoloji

Master of Gamers E-Spor Turnuvalarına Kadınlar Yoğun İlgi Gösterdi

E-spor tutkunlarının yeni adresi Master of Gamers, koronavirüs salgını döneminde futbol tutkunlarının iyi vakit geçirebilmesi için düzenlediği turnuvalarla büyük ilgi gördü.

Son bir hafta içinde düzenlediği 12 turnuvaya 5 bin oyuncu katılım için kayıt oldu. Turnuvalara 485 kadın oyuncunun da katılması karantina döneminde dijital oyun ve e-Spor endüstrisinin büyüme trendinin nasıl ivme kazandığını göstermiş oldu.

Master of Gamers Platformu Kısa Sürede Binlerce Kişiye Ulaştı

Koronavirüs döneminde e-spora olan ilgi arttı.

E-futbol oyun dünyası, ülkemizde de hızla ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak düzenlediği Türkiye E-Futbol Turnuvası ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Master of Gamers platformu, ödüllü oyunlarıyla yepyeni heyecanlara ortak oluyor.

Platformun kurucusu Murat Tayhan, “Ülkemizde futbol severlerin evlerinde kalmasıyla birlikte Türkiye E-Futbol Şampiyonası’na yoğun ilgi gösterildi. Maçları binlerce kişi canlı izledi. E-spora olan ilgide ciddi bir artış yaşandı” dedi.

Covid-19 salgını nedeniyle birçok ülkede sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte dijital oyun ve e-spor endüstrisinin büyüme trendi geçen seneye göre %60 bir artış gösterdi.

E-spor platformu yayın hayatına merhaba dediği hafta 100 binin üzerinde görüntülenme aldı. Oyun severlerin içinde kadın oyuncuların artışı oldukça önemli. Yeni dünya düzeninde artık herkes birer oyuncu. Rakibiniz babanız, eşiniz, doktorunuz veya üniversite öğretmeniniz bile olabilir.

İlginizi çekebilir: E-spor Ustası Gerçek F1 Pilotlarını Sanal Pistte Geçti

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu