Dijital PazarlamaSosyal Medya

Instagram Keşfet Bölümüne Reklam Ekliyor

Reklamlar Instagram’da daha fazla alana geliyor. Ünlü sosyal ağ platformu yakında “Keşfet” bölümünün içine reklam koymaya başlayacağını açıkladı ve bu alan kullanıcıların en taze içerikleri keşfetmek için en çok kullandığı yer.

Instagram, şu sıralar belirli bir gruba reklamlar yayınlayarak bu yeni alanı test ediyor ve önümüzdeki birkaç ay içinde herkesin “Keşfet” bölümünde bu yeni reklamlar çıkmaya başlayacak.

Instagram Ürün Pazarlama Müdürü Susan Buckner Rose, The Verge’a yaptığı açıklamada bu yeni gelişmeden ötürü heyecanlı olduklarını belirtti. Susan’a göre bireysel sosyal medyada pazarlamaya açık ve markaların yeniliklerini ve yeni markaları görmeyi oldukça merak ediyorlar.

Bireylerin yeni markalar keşfetmeye açık olduğu doğru olsa bile, birçok kullanıcı daha fazla reklam görmekten hoşlanmayabilir. Instagram zaten halihazırda Stories (Hikayeler) bölümünde reklamlara izin veriyor. Daha fazla reklam gösterimi kullanıcıların deneyimini olumsuz yönde etkileyebilir.

Daha çok reklam veren Instagram yerine Facebook tercih ettiği için bu yeni alan daha önce reklam vermeyen şirketlerin ilgisini çekebilir.

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu