KitapSosyal Medya

Facebook Dating İçin Araştırma Yapan Mark Zucherberg, Eşinin Arkadaşıyla Eşleşmiş

Buzzfeed’de gazetecilik yapan Alex Kantrowitz, yeni çıkan kitabında Facebook CEO’su Mark Zucherberg’in, Facebook Dating için araştırma yaptığı dönemde tanışma uygulamalarında gezerken eşinin bir arkadaşı ile eşleştiğini yazdı.

Kantrowitz’inAlways Day One: How the Tech Titans Plan to Stay On Top Foreveradlı kitabında anlattıklarına göre Zucherberg, Facebook Dating uygulaması için araştırma yaparken, bütün popüler arkadaşlık uygulamalarında profil açmış. Ve uygulamaları, “deneme amaçlı” kullanırken eşi Priscilla’nın bir arkadaşını ile eşleşmiş.

Zuckerberg, Kantrowitz’e kitabı için yaptığı özel açıklamalarda, “Tüm flört servislerine kaydoldum. Günde bir kişiyle eşleşiyordum. Eşim Priscilla’ya bu uygulamalardan birini gösterirken, bir arkadaşıyla eşleştim” diye konuşmuş.

Facebook Dating 2018’de Tanıtıldı, 20’den Fazla Ülkede Yayında

Facebok Dating, 2018’de ilk kez tanıtıldı. Bugüne kadar, Kanada, Tayland, Kolombiya dahil 20’den fazla ülkede faaliyete geçti.

Tinder ve Bumble gibi popüler arkadaşlık uygulamalarıyla rekabet için yapılan uygulama, tasarımı olarak diğerlerine benzer. Kaydırma özelliği biraz daha gelişmiş olsa da temel olarak eşleşme için yaptığınız şeyler diğer uygulamalarla aynı.

Hinge‘de olduğu Facebook Dating uygulamasında kullanıcılar birbirlerinin profillerini beğenerek veya yorum yaparak etkileşime geçebiliyor. Ayrıca, öncelikli olarak ilgi alanlarınıza uyan kişilerle eşleşmek mümkün.

Alex Kantrowitz‘in Penguen Business yayın evi tarafından basılan kitabı, kitapçılarda yerini aldı.

Kaynak

İlginizi çekebilir: Bill Gates, Koronavirüs Komplo Teorilerinin En Büyük Hedefi Oldu

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu