Seyahat

THY Gökyüzünde Ay Yıldız Çizdi (Video)

THY (Türk Hava Yolları), Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için “TK1920” kodu ile özel bir uçuş gerçekleştirdi. Flightradar24.com sitesinden takip edilen uçuşun rotası, gökyüzünde Türk Bayrağı simgesi olan ay yıldız şekli çizecek şekilde belirlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘na özel olarak gerçekleştirilen uçuşla ilgili THY, resmi sitesi ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı. Açıklamada, uçuşun TBMM’nin 100. kuruluş yıl dönümü ve çocuk bayramına özel olarak planlandığı belirtildi.

THY tarafından sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımda, “Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolu olarak, gökyüzünde dünyanın en büyük Türk bayrağını açıyoruz!” ifadeleri kullanıldı. Daha sonraki paylaşımda ise uçuşu takip eden milyonlarca kişiye teşekkür edildi.

THY, 23 Nisan’a Özel Uçuşu Sosyal Medyada Paylaştı

THY, ayrıca özel uçuşla ilgili Youtube üzerinde bir video yayınladı. #FlagInTheSkies hashtag’i ile paylaşılan bir dakika dokuz saniyelik videoda uçuş personelinin hikayesi ve özel uçuşun hava radar görüntülerine yer verildi.

THY’nin 23 Nisan’a özel uçuşu sosyal medyada da gündem oldu. Konuyla ilgili çok sayıda paylaşım ve beğeni yapıldı.

Diğer yandan “TK1920” sefer sayılı uçuşun görüntülerinin saat 19:20‘de THY’nin resmi sosyal medya hesaplarından yayınlanacak.

Bildiğiniz gibi Korona virüsü yüzünden aylardır hem THY hem de diğer hava yolları, yurt dışı ve neredeyse tüm yurt içi uçuşlarını yapamıyor. Umarız en kısa sürede normal günlere dönebiliriz ve bizim için çok değerli olan hava yolu şirketlerimiz daha fazla yara almazlar.

Eski günlere dönebilirsek, en iyi otel rezervasyon siteleri yazımıza göz atıp seyahatinizi size en uygun şekilde planlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bilim testi çözün, dünyayı değiştiren bilim adamları hakkında bilgilerinizi sınayın

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu