Seyahat

İstanbul’da Şehirler Arası Otobüs Sefer Sayısı Günde 800’e Çıktı

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, şehirler arası seyahat sınırlamasının 1 Haziran’da kaldırılmasından sonra otobüs sefer sayısının 800’e çıktığını açıkladı.

Özcan, Esenler’deki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda 1 Haziran’dan beri yolcu sayısı ve seferlerde hareketlilik olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

“İstanbul’da, koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle otobüsle seyahat izne tabi olunduğu dönemde günlük 30 otobüs seferi yapılıyordu. Şehirler arası seyahat sınırlaması kaldırıldıktan sonra sefer sayısı artarak günlük 800 oldu” dedi.

İstanbul’dan Bütün Şehirlere Otobüs Seferi Var

Normalleşme süreciyle birlikte İstanbul’dan Türkiye’nin 80 iline otobüs seferi düzenlenmeye başlandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında yüzde 50 yolcu taşımacılığına devam ediliyor. Bütün firmalar, önlemlerini almış durumda.

Otobüsler, yazıhaneler, yolda mola verilen tesisler dezenfekte edildi. Firma sahiplerinin tamamı seferlerin başlatılmasından memnun.

Uluslararası uçak şirketlerinin de seferlere başlamasını beklediklerini anlatan Özcan, otobüslerin sadece şehirler arası değil turizm amaçlı da çalıştığını ve bu kısıtlamanın da kalkmasının kendileri için önemli olduğunu sözlerine ekledi.

İlginizi çekebilir: Antik Kentler Ziyaretçilerini Bekliyor

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu