Sağlık

Elma Sirkesi İçmek Zayıflatır Mı?

Elma sirkesi ile zayıflama özellikle kadınlar tarafından uygulanan bir yöntem. Elmadan yapılan sirke zayıflamaya bir destek olarak görülebilir.

Ancak çok fazla abur cubur, fast food, yüksek kalorili yiyecekler yerseniz, hareket etmezseniz elbette yalnızca elma sirkeli su içmek size kilo kayıp ettirmeyecektir.

Sporunuzu yapmaya, dengeli beslenmeye devam etmeniz halinde elma sirkesi işe yarar. Yapılan çalışmalar özellikle elma sirkesinin insan sağlığı üzerinde çok faydalı olduğunu ortaya koymuştur.

Bu nedenle sirke pek çok alanda kullanılıyor. Sirke, alkole dönüşmek üzere kesilmiş ya da ezilmiş maya ile birleşen elmadan elde ediliyor. Fermente olması için içine bakteriler ekleniyor. Kalorisi düşük olan bir besin. İçinde yüksek miktarda potasyum, asitler ve antioksidan bulunur.

Elma Sirkesinin Kalorisi Yok Denecek Kadar Az

Sirke kalorisi 100 gr için yalnızca 22 kalori. Sirke düşük kalorili bir içecek ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak zayıflamayı destekliyor. Bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi eklemek doğru içim için gerekli. Sabah ilk iş bu karışımı tüketebilirsiniz.

Bu şekilde yağların yanmasına yardımcı olursunuz. Yapılan araştırmalar, elma sirkesinin yağ birikimini önlediğini ortaya koyuyor. Buna etki eden maddenin asetik asit olduğu biliniyor. Günlük içimi obezitenin azalmasını sağlıyor. Metabolik sendromun önlenmesine yardımcı oluyor.

Elma Sirkesi İçerek Doygun Hissedersiniz

Sirke doygunluğu sayesinde daha az yemek tüketebilirsiniz. Bu durum da dolaylı olarak kilo kayıp etmenize yardımcı olur. Elma sirkesi içinde yer alan asetik asit, uzun süre kendinizi tok hissetmenizi sağlıyor. Aşırı yemek yemezsiniz.

Ayrıca elmadan yapılan sirke karbonhidrat açısından yüksek bir yemek sonrası içildiğinde, kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı oluyor. Kan şekeri seviyesinin stabilize olması, kişilerin sağlıklı olmasına yardım ediyor. Kan şekeri seviyesindeki ani düşüşler kişilerin aniden, kriz şeklinde gelen acıkmalarına yol açtığından, kilo alımı ile sonuçlanıyor.

Etkili kilo kaybı için her sabah bir yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırdığınız suyu içebilirsiniz. Unutmayın, sağlıklı bir şekilde kilo vermeli ve kilo verme sürecinizi spor ile desteklemelisiniz.

İlginizi çekebilir: Evde Karın Kaslarınızı Nasıl Çalıştırabilirsiniz?

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu