Otomotiv

Yeni BMW iX3 Seri Üretime Başlıyor

BMW, 2020 yılı sonunda Yeni BMW iX3’ü yollarla buluşturmaya hazırlanıyor.

BMW’nin çatısı altındaki tamamen elektrikli i3 modelinin ardından, tamamen elektrikli ilk SAV modeli olacak Yeni BMW iX3, seri üretimden önceki son testlerini de başarıyla tamamladı.

Dört hafta gibi kısa bir sürede 7.700 kilometre ve 340 saatten fazla süren test sürüşleriyle homologasyon sürecini tamamlayan Yeni iX3, yıl sonuna doğru yollara çıkacak.

Beşinci nesil eDrive teknolojisiyle geliştirilen ve yaklaşık 440 kilometrelik menzil sunan Yeni iX3, 2021 yılı ilk çeyreğinde ise Türkiye’de yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

BMW, Üretimde Daha Yüksek Verimlilik Sağlıyor

Yeni iX3, 2021’den itibaren üretimlerine başlanması planlanan i4 ve iNEXT modellerine de ışık tutuyor. Yeni yüksek voltajlı bataryası ve yapay zeka gibi en son teknolojileri de barındıran Yeni iX3, X3 ile birlikte Çin’deki tesislerde üretilecek.

Emisyonsuz Sürüş Keyfiyle Daha Fazla ‘’Seçim Gücü’’

Yeni iX3 ile ürün gamına tamamen elektrikli bir model daha ekleyecek olan BMW, elektrifikasyon stratejisini adım adım hayata geçiriyor.

Çok yönlülüğü ve sağlamlığını, emisyon içermeyen tamamen elektrikli sürüş keyfiyle birleştiren Yeni iX3, markanın benzinli, dizel, ve tamamen elektrikli motor seçeneklerinin bir arada sunulduğu ilk model olma özelliği taşıyor.

“Seçim Gücü” olarak adlandırılan bu yaklaşım, şirketin dünya çapındaki kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretebilmesine ve küresel CO2 emisyonlarını azaltma yolundaki etkisini de güçlendirmeyi hedefliyor.

İlginizi çekebilir: Yeni KIA Rio Temmuz’da Yollarda Olacak

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu