Kültür - SanatTeknoloji

Huawei Next Image 2020 Fotoğrafçılık Yarışması Başladı

Huawei, fotoğrafçılıkta gelecek vaat eden yetenekleri ödüllendirmek için geçen sene olduğu gibi Huawei Next Image fotoğraf yarışmasını başlattı.

2019 yılında, 520 binden fazla katılımcı ile dünyanın en büyük fotoğrafçılık yarışması olan Huawei Next Image, 2020 yılında da dünyaya ilham vermeye devam edecek. Tüm global fotoğrafçıları bir araya getiren ve dünyanın görsel sanatını yansıtma amacı taşıyan Next Image 2020, yaratıcılığın pozitif gücünü kullanarak oluşturulan muhteşem eserler ile insanları birbirlerine bağlayacak.

Akıllı telefonlarda ileri teknolojiyi uygulayarak daha iyi mobil fotoğrafçılık için çabalayan Huawei’nin Leica ile iş birliği sayesinde, Huawei kullanıcıları nefes kesen fotoğraflar veya videolar çekebiliyor.

Mobil fotoğrafçılık tarihindeki en sofistike tasarlanmış donanımlara sahip HUAWEI P40 Pro +, 50MP Ultra Vision Geniş kamera, 40MP Ultra Geniş Cine Kamera, ToF Kamera, 3x Optik Telefoto Kamera ve 10x Optik Telefoto Kamera içeren Ultra Vision Leica Penta Kamera ile donatıldı. Bu görülmemiş kamera donanımı, 10x optik zoom, 20x hibrit zoom ve 100X dijital zoom özelliklerini destekliyor.

Tüm Huawei akıllı telefon kullanıcılarının katılabileceği global yarışma, katılımcıların yaratıcılıklarını tüm dünya ile paylaşabilecekleri toplamda 6 kategoriden oluşuyor:

 • 1. Yüzler: telefonun porte modunu kullanarak yaratıcı bir şekilde çekilen fotoğraflar.
 • 2. İyi Geceler: düşük ışıkta Huawei telefonların gece modunu kullanarak yakalanan gece manzaraları.
 • 3. Merhaba Hayat: Günlük hayatta kullanıcıları etkileyen duygusal veya ilham verici bir sahneyi anlatan fotoğraflar.
 • 4. Yakın Uzak: Huawei telefon kameralarında telefoto lens, süper geniş açılı lens ya da makro çekim lensi gibi özellikleri kullanarak yakalanan fotoğraflar.
 • 5. Öykücü: En az 3 en fazla 9 fotoğraf ile bir hikaye anlatımı.
 • 6. Live Moments: Hayata karşı olumlu hikayeleri konu olan 10 dakikalık videolar.

Yarışmaya katılmak için, Next Image Awards’ın resmi başvuru alanlarından biri olan Huawei Topluluğu da kullanılabiliyor. Sadece elektronik kayıtların kabul edileceği yarışmaya başvurular Huawei Community web sitesinden veya Huawei Next Image 2020 global sayfasından alınacak.

E-posta ile yarışma kaydı göndermek kabul edilmeyecek. Yarışma başvurularında yer alacak tüm fotoğrafların Huawei telefon kameraları ile çekilmiş olması gerekiyor. Daha önce herhangi bir yarışmada ödül kazanan veya halka açık bir dergide yayınlanan başvurular kabul edilmeyecek. Yarışmaya katılım için belirlenen son tarih 31 Temmuz 2020.

Fotoğraflar yalnızca .jpg formatında kabul edilecek. Fotoğrafın kısa kenar çözünürlüğü en az 1.000 piksel olması ve tek bir fotoğrafın 20 MB’ı geçmemesi gerekiyor. Her katılımcı en fazla 30 farklı fotoğraf ile katılabiliyor.

Huawei Next Image 2020 Ödüller

Büyük Ödül: Yılın fotoğrafçısı (3 katılımcı)

 • 10.000 USD para ödülü
 • P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon
 • Elektronik ödül sertifikası

Kategorinin En İyileri (15 Katılımcı)

 • 1.000 USD para ödülü
 • P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon
 • Elektronik ödül sertifikası

Umut Vadedenler (50 katılımcı)

 • P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon
 • Elektronik ödül sertifikası

Mansiyon Ödülleri (5 katılımcı)

 • P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon
 • Elektronik ödül sertifikası

*Yukarıda belirtilen ödüller vergi öncesi tutarlardır. Fiziksel ödüllerin renkleri rastgele seçilir.

Next-Image Awards 2020 Fotoğrafçılık Yarışması, jüri olarak dünyaca ünlü fotoğrafçıları konuk ediyor.

“Afganistan Kızı” başlıklı fotoğrafı ile fotoğraf tarihinin en ikonik ve güçlü fotoğrafçılarından biri haline gelen Steve McCurry juri üyelerinden biri. Robert Capa Madalyası, Ulusal Basın Fotoğrafçısı Ödülü ve dört Jose Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Diğer jüri üyesi Elizaveta Porodina, Rusya’nın ünlü moda portre fotoğrafçısı. Porodina, alternatif şekiller ve göz alıcı renkler kullanmasıyla ünlü.

Bir diğer jüri Reuben Krabbe, polarize stilleri ve güneş tutulması gibi konuları sergilemek için yaratıcı fotoğrafçılık tekniklerini kullanan Kanadalı ekstrem spor fotoğrafçı.

Jürü üyelerinde Karolina Henke ise, uluslararası moda ve sanat fotoğrafçılığı alanında saygın bir yere sahip, tanınmış bir İsveçli fotoğrafçı.

Jüri üyeleri arasında Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Küresel Marka Lideri, Andrew Garrihy ve Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Tüketici Stratejisi Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Li Changznu da yer alıyor.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir: https://consumer.huawei.com/tr/community/details/topicId_96779/

İlginizi çekebilir: Huawei P40 Pro İçin Zoom Tavsiyeleri

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu