Kültür - Sanat

Karantina Günlerinize Keyif Katacak 5 Ücretsiz Dijital Çizgi Roman

Devam eden pandemi günlerinin üzerimizde bıraktığı olumlu bir şey varsa, o da herhalde okumak, izlemek, dinlemek ve yeni şeyler keşfetmek için daha çok zaman.

COVID-19‘un çoğumuzdan aldığı en önemli şeyse, bu şeyleri yapabilmek için harcamamız gereken para… Bu durumda, bedava ve güzel olan ne varsa çok kurcalamadan cebe atmak gerek.

Şu an birçok yayıncı salgın döneminde olduğumuz için materyallerinin bazılarını ücretsiz olarak sunuyor. Tabii, herkes yapınca çeşit de fazla. O zaman, devreye girelim, size okumanız gereken en iyi 5 ücretsiz çizgi romanı açıklayalım.

Okumanız Gereken 5 Ücretsiz Çizgi Roman

James Bond # 1

James Bond Çizgi Roman Dergileri
James Bond Çizgi Roman Degileri

Çoğumuz için kafamızdaki James Bond figürü o kadar beyaz perdeye odaklı ki, başka bir ortamda maceralarını gerçekleştirdiği neredeyse imkânsız gibi. Halbuki, meşhur 007 birçok kahramanın olduğu gibi, çizgi roman olarak uzun süre yayımlandı. Şu an çizgi romanın ilk sayısı, hem orijinal Sir Ian Fleming versiyonuyla hem de Daniel Craig‘ın oynadığı en son James Bond filmine yakışan gerilimli ve hızlı akan bir hikayeyle ücretsiz olarak yayımlanıyor. Kaçırmayın!

Nasıl Okunur: ComiXology sitesinde sizi bekliyor.

DCeased #1

DCeased Çizgi Roman
DCeased Çizgi Roman

Kağıt üzerinde, DC‘nin süper kahramanlarıyla, bir zombi virüsü hikayesini bir araya getirme fikri gerçekten işe yaramaması gereken bir şey. Ancak, DC kahramanları deneyimi olan yazar Tom Taylor ve çizer Trevor Hairsine görünüşte imkânsız görünen şeyi başarıyor. İlk sayı ücretsiz olarak sizi bekliyor.

Nasıl Okunur: DC Comic’in sitesine göz atın.

The Seeds # 1

The Seeds Çizgi Roman
The Seeds Çizgi Roman

Birkaç yıl önce çıkış yapan The Seeds, üç ayrı yeteneği bir araya getiren karmaşık bir bilim kurgu gerilim çizgi romanıydı. 1980’lerin paranoyak Daredevil‘i çizgi romanın en önemli noktası olmaya devam ediyor. Çizgi roman güçlü yaratıcı kadrosuyla, iyi bir zaman geçirtmeyi garanti ediyor.

Nerede Bulunur: ComiXology’i ziyaret edin.

Ms. Marvel: No Normal

Ms Marvel Çizgi Roman
Ms Marvel Çizgi Roman

Marvel‘in çizgi roman serilerinin son on yılının tartışmasız en yüksek noktalarından biri olan G. Willow Wilson ve Adrian Alphona‘dan Ms. Marvel, klasik Spider-Man formülünü, kendi kaderini bulan bir süper kahraman hayranı olan Kamala Khan‘ın maceraları ile güncelliyor. Büyüleyici, sade ve komik. Beğenerek okuyacaksınız.

Nasıl Okunur: Marvel sitesinde bulunur.

Yargıç Dredd: The Complete Case Files Vol. 5

Yargıç Dredd Çizgi Roman
Yargıç Dredd Çizgi Roman

Yargıç Dredd‘in bu sayısı, karakterin 40 yılı aşkın geçmişinin tamamımın olmasa da Dredd‘in zirve noktalarından biri olabilir. Rusya’dan geriye kalanların, kimyasal ve nükleer silahlar kullanarak ABD’nin Doğu Kıyısı ile girdiği “Kıyamet Savaşı” konu ediliyor. Ortaya çıkan hikaye, yayınlandıktan yıllar sonra bile şok edici özellikleriyle hem heyecan verici hem de çok komik olmayı başarıyor.

Nasıl Okunur: 2000 AD’den hemen indirilebilir.

İlginizi çekebilir: En Sevdiğiniz Yabancı Dizilerin Çekildiği Evler

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu