Alp SolakKöşe Yazıları

Herkese merhaba…

Teknomanyak’ta eksik bir şey vardı. O da neydi? Yazarlarımızın ya da bu sitede yazmak isteyenlerin kendilerini özgürce anlatabilecekleri bir alan. Ben de bu eksiği gidermeye karar verdim. İlk köşe yazısını yazarak, köşe yazıları bölümünü açmış bulunuyorum.

İlk yazıda ne anlatayım? Aslında şu an saat sabah 04.56… Yaratıcı bir yazı kaleme almak için uygun bir zaman değil. Yine de içimden gelenleri klavyeye dökeyim.

Koronavirüs, karantina, kapanan iş yerleri, kaybettiğimiz insanlar gibi konularla canımız zaten aylardır sıkılıyor. Ben hiç bu konuya girmeyeceğim. Yeterince sıkıldık zaten bu konudan.

Gelecek için de şöyle olacak, böyle olacak, her şey mükemmel ya da daha beter olacak diye safsatalara da değinmeyeceğim, onu da yeterince yapan var.

Dolar, Bitcoin, altın alın falan da demeyeceğim…

Sadece şunu diyeceğim sevgili okurum. Kaç yaşındasın, yolun bu siteye nasıl düştü, nasıl bu yazıyı şu ana kadar okudun bilmiyorum. Ama şunu biliyorum, sen önemlisin ve değerlisin. Çünkü, bir ton safsata arasında, ne yapıyorsan yap günlük koşuşturman içinde burada bir şeyler okuyacak zamanı kendine ayırdın.

Hayat bana şunu öğretti. Doğru mu, yanlış mı bilemem. Sadece ben bunu öğrendim. Her zaman içinde bir umut olsun, pes etme ve elinde ne varsa değerini bil. Bu ailen olabilir, sevdiğin olabilir, cebindeki 3-5 kuruş ya da tonlarca para olabilir. Neyse ne… Sadece elindeki güzel şeylerin değerini hiçbir zaman küçümseme… Ve bir hayalin varsa, ne olursa olsun, kim ne derse desin, millet ilgilensin ya da ilgilenmesin asla vazgeçme!

Bilgiye karşı aç ol, yaşın kaç olursa olsun. Kimseden çalma, kimseden de kıyak bekleme. Kendini geliştir, yeni şeyler öğren ve sana bunu öğretmek isteyenlere de saygılı ol. Bilginin kıymetini bil. Oldum deme, senden daha tecrübeli kişilerden saygını göstererek yararlan. Yaşlı demiyorum, tecrübeli diyorum dikkatini çekerim. Tecrübe eşittir yaş değil. Ancak, yaşla birlikte dolu dolu tecrübe çok değerli bir şey.

Evet, ilk köşe yazım biraz tavsiyeler içersin. Sonunda bu alan serbest atış bölgesi. Kimseye hesap vermek, bir kalıpla yazmak, içerik kasmak, SEO peşinde koşmak, iki tık almak için taklalar atmaya gerek yok.

Teknomanyak’ta zaten kalitesiz bir şeye yer yok. Hata yapıyorsak da dönüp düzeltiriz. Zaten amaç sadece bilgi vermek. Gereksiz bir ton şeyle vakit almadan, sadece en değerli şeyi, bilgiyi paylaşmak.

Bundan sonrasında görüşmek üzere…

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu