Kişisel Gelişim

Uzman Eğitmen Projesi ile meslek sahibi olun

Eğitim Konfederasyonu tarafından uygulanan Uzman Eğitmen Projesi ile hem meslek sahibi olma fırsatı elde edebilir hem de isterseniz de birçok meslek dalı için danışmanlık vererek mesleğinizi de sürdürebilirsiniz.

Uzman eğitmen yetiştirmeyi amaçlayan proje kapsamında, 14 dalda eğitim veriliyor. Eğitim programları, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, birçok vakıf, sivil toplum kuruluşu, Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversite tarafından destekleniyor.

Uzman Eğitmen Projesi, 20 yıl içerisinde 3 bin 500’ü aşkın seminerde, 3 milyondan fazla katılımcıya eğitim veren, Kampus Show programının sunucusu, 19 kitabı olan Dünya Motivasyon Şampiyonu Prof. Dr. Ali İlseven koordinatörlüğünde  yürütülüyor.

14 dalda verilen Kişisel Gelişim Uzmanlığı Eğitimleri ile Resmi Uzmanlık Sertifikası alarak, uzman eğitimci olup kendi danışmanlık ofisinizi açabilirsiniz. Proje kapsamında verilen eğitimlerden mezun olan kursiyerler Devlet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezleri (SEM) ile ortaklık protokolü ve şubelik hakları ücretsiz olarak veriliyor.

Türkiye’de işsizliğin minimuma indirilmesi, bireylerin daha verimli ve bilinçli bir şekilde çalışmasının sağlanması ve performansın yükseltilmesini amaçlayan Uzman Eğitmen Projesi ile ülke insanları ekonomiye kazandırılarak, Türkiye’nin kalkındırılmasına katkı yapılıyor.

Prof. Dr. Ali İlseven
Prof. Dr. Ali İlseven

Uzman Eğitmen Projesi’nin Kapsamı

Proje kapsamında:

 • 1.000 kişiye 206 ülkede uluslararası geçerli Profesyonel Kişisel Gelişim Uzmanlığı, Uzman Eğitmenlik Eğitimi ve Resmi Uzmanlık Belgesi verilecek.
 • Eğitimin toplam süresi 460 saat. 300 saati uzaktan veriliyor, 160 saatlik bölümünü ise alanında en iyi uzman eğitimcilerden oluşan uygulamalı workshop’lar oluşturuyor.

Uzman Eğitmen Projesi kapsamında verilen eğitimler hakkında bilgiler

 • Eğitim ücretleri peşin olarak alınmıyor, ödemeler için kursiyerlere destek sağlanıyor.
 • Resmi bayisi olup, resmi web sitesi üzerindeki 400 eğitim dalımda verilen sertifikalı eğitimlerin satış ortaklığını yapabilirsiniz.
 • Alanlarında tecrübeli eğitim danışmanlarından alacağınız ücretsiz desteklerle yapmakta olduğunuz mevcut işinize devam ederken ek kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim danışmanları size destek sağlamak için bir telefon uzağınızda olup size mesleki yetkilendirme sertifikaları hakkında bilgi sağlayacak.

Uzman Eğitmen Olmanın Faydaları

Uzman eğitmen olarak birçok avantaj elde edebilirsiniz. Verilen eğitimler, resmi kurumlarca sertifikalı. Piyasada birçok eğitim programında geçersiz eğitim akrediteleri bulunuyor. Ancak bu projede sağlanan en büyük avantajlardan biri de resmi ve geçerli sertifika sağlanması.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Üniversiteleri onaylı teorik, pratik ve uygulamalı uzmanlık eğitimlerini aldığınız zaman, bu alanlara tamamen hakim olabilecek ve dilerseniz bu eğitimleri verebileceksiniz. Ayrıca kurs programları sonrasında ‘Uzman Eğitimci’ statüsü kazanacak ve kendi adınıza bayilik işletmesi açarak imzalı bir belge düzenleme hakkına sahip olacaksınız.

Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan ve 27 yılda 10 milyonu aşkın kişiye eğitim veren kurumların ‘Uzman Eğitimci‘ kimliğini markalarınızda kullanma hakkına sahip olabileceksiniz.

Program kapsamında alacağınız uzmanlık eğitimleri: 

 1. Aile Danışmanlığı (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK Onaylı)
 2. Eğitimcinin Eğitimi (MEB Onaylı)
 3. AB Proje Yazma Uzmanlığı (MEB Onaylı)
 4. Lider ve Yöneticilik Uzmanlık Eğitimi (MEB Onaylı)
 5. Hipnoz Uzmanlığı
 6. Yaşam Koçluğu Uzmanlık Eğitimi Belgesi (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK onaylı)
 7. Kariyer Koçluğu Uzmanlık Eğitimi Belgesi (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK Onaylı)
 8. Öğrenci Koçluğu Uzmanlık Eğitimi Belgesi (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK Onaylı)
 9. Spor Koçluğu Uzmanlık Eğitimi Belgesi (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK Onaylı)
 10. NLP Pratisyenlik Uzmanlık Eğitimi ve Belgesi (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK Onaylı)
 11. NLP Master Pratisyenlik Uzmanlık Eğitimi ve Belgesi (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK Onaylı)
 12. Beden Dili ve İşaret Dili Uzmanlığı
 13. Etkili İletişim ve Beden Dili Uzmanlığı (Devlet Üniversitesi SEM ve MYK Onaylı)
 14. Biyoenerji Uzmanlığı

Ankara eğitimleri başlıyor

Uzman Eğitmen Projesi kapsamında verilen eğitimler, 50 kişilik kontenjana ulaşılması durumunda Ankara‘da da verilecek. Ekim ayında Ankara‘da 160 saatlik atölye eğitimleri başlayacak. Ödemenizi gerçekleştirdiğizde ise, Ekim‘de başlayacak atölyelerden önce online eğitimler almaya başlayacaksınız.

Uzman Eğitmen eğitiminizi aldıktan sonra nerelerde eğitim verebilirsiniz?

Uzman Eğitmen Projesi kapsamındaki sertifikalı eğitimleri aldıktan sonra, aldığınız eğitimleri üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, devlet daireleri, hastaneler, fabrikalar (kısacası tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde) sizde verebilirsiniz. Dünya Kalkınma Ajanslarına ve AB Fonlarına projelendirmeler yaparak hibeler alabilirsiniz. Koçluk ve NLP teknikleri ile bireysel danışmanlık yaparak, saatlik ücret olarak minimum 50 TL kazanabilirsiniz.

Uzman Eğitmen Projesi İletişim Bilgileri:

Adres: Sultantepe, Cumhuriyet Cad. No:39 Üsküdar/İSTANBUL
Bilgi için:  Gökhan Usta (0533 135 26 46)

Web Siteleri

Uzman Eğitmen Projesi: https://www.uzmanegitmen.com
Prof. Dr. Ali İlseven Resmi Sitesi: http://aliilseven.com.tr
Eğitim Konfederasyonu: http://egitimkonfederasyonu.org
Uniacademy: http://uniacademy.com
Eğitim Satış Portalı: https://akademilider.com

 

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu