Genel Kültür

Sevimli Dostunuzun Çok Seveceği 8 Kedi Tırmalama Aparatı

Kedinizin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak, ona keyifli vakitli geçirtecek 8 kedi tırmalama ve tırmanma aparatını sizler için seçtik.

Minik dostumuz kediler, özellikle genç yaşlarda sürekli oynama, kendilerini geliştirme ihtiyacı hissederler. Eğer kedinizin evden çıkma şansı pek yoksa, bütün gün aynı ortamda bulunmak onu bazen sıkabilir.

Ona ve onlara daha keyifli vakit geçirecek faaliyetleri, oyuncakları sağlamanızda yarar var. Kedilerin olmazsa olmazlarından biri de tırmalayarak tırnaklarını güçlendirmek ya da yukarılara tırmanmak.

Bu ihtiyaçlarını gidermeleri için alışveriş sitelerinde çok sayıda farklı modellerde tırmalama ve tırmanma aparatları satılıyor. Bunların bazıları kedinizin hem tırmalaması, hem tırmanmasını sağlarken, bazılarıysa sadece tırmalama ihtiyacını karşılıyor. İşte sizin için seçtiğimiz 8 kedi tırmalama modeli.

1. Miss Kaputaş Kedi Tırmalama -Yaylı Kedi Oyuncağı – 336 TL

Miss Kaputaş Kedi Tırmalama
Miss Kaputaş Kedi Tırmalama

Miss Kaputaş, yaylı kedi oyuncağı 60 x 40 x 140 cm ölçülerinde. Peluş kaplı yuva üzerine sisal halat sarılı borudan ve üste yine peluş kaplı, kedinizin oturabileceği platform tabladan oluuyor. Halat sarılı tırmalama boruları; organik-bitkisel/doğal jut iplerle sarılı. Üründe plastik ip kullanılmamış. İstenilen renge göre (pembe, krem, gri, kahverengi, leopar, kırmızı) gönderimi yapılıyor. Miss ile kediniz güzel ve eğlenceli günler geçirecek. Ürünün yanında bir adet yaylı kedi oyuncağı da geliyor.

2. Patihomes Katlı Kedi Evi – 436 TL

Patihomes Katlı Kedi Evi

Patihomes katlı kedi evi minik dostunuzun ev içerisinde en keyif aldığı mekan olmaya aday. Kediniz hep bu şirin aparata tırmanabilir, hem de ayaklarına sarılı ipleri güvenle tırmalayabilir. Kendine özel bir mekan istediğinde evine girebilir ya da daha yukarıdan bir seyir isterse en yukarıdan size bakış atabilir. Ürünün minderleri cırt cırtlı kolayca çıkarıp temizleyebilirsiniz.

3. Petsi Friends Kedi Evi – Kedi Tırmalama – 118 TL

Petsi Friends Ev
Petsi Friends Kedi Evi ve Tırmalama Antrasit

Petsi Friends kedi evi, 35 x 50 cm bir zemin üzerine kurulu bir kedi ve aynı zamanda tırmalama aparatı. Ürünün eni 30 cm, derinliği ise 40 cm. Ahşap tırmalama direğinin boyu ise 40 cm. Ürün “küçük ırk” kediler için uygun. Kulübenin iç kısımlarında su bazlı antibakteriyel boya kullanış, bu da ekstra hijyen sağlıyor.

4. Bypet Tırmalama ve Kaşıma Tahtası – 60 TL

Bypet Tırmalama ve Kaşıma Tahtası
Bypet Tırmalama ve Kaşıma Tahtası

Bypet tırmalama ve kaşıma tahtası kedinizin iki ihtiyacınızı bir arada karşılayan güzel bir ürün. Zemin, kedinizin tırnaklarını kaşıması ve torpillemesi için özel kumaşla kaplanmış. Ürünün yüksekliği 50 cm, zemin ölçileri ise 30×40 cm.

5. Petfoods Uzun Oyuncaklı Tırmalama Tahtası – 40,75 TL

Petfoods Uzun Oyuncaklı Tırmalama Tahtası
Petfoods Uzun Oyuncaklı Kedi Tırmalama Tahtası

Petfoods uzun oyuncaklı tırmalama tahtası, basit ama kullanışlı bir ürün. Çok yer kaplamayan bu aparatı, kedinizin tırmalama ihtiyacı için kullanabilirsiniz.

6. Beeztees Tırmalama Tahtalı Küp Oyun Evi – 300 TL

Beeztees Tırmalama Tahtalı Küp Oyun Evi
Beeztees Tırmalama Tahtalı Küp Kedi Oyun Evi

Beeztees tırmalama tahtalı küp kedi oyun evi, kedinizin hem tırmalama hem de eğlence ihtiyacını karşılayacak şık ve keyifli bir ürün. Kediniz ürünün içerisine girip tırmalama ihtiyacını karşılayabilir ya da zaman zaman üzerine çıkarak vaktini geçirebilir. Ürünün ölçüleri, 49 x 29 x 32,6 cm.

7. Lepus Katlı Evli Tırmalama – 260 TL

Lepus Katlı Kedi Evi
Lepus Katlı Evli Kedi Tırmalama

Lepus katlı evli tırmalama, üzerinde bir adet yuva, dört adet tırmalama borusu ve dört adet oturma platformu bulunuyor. Kedinizin birçok ihtiyacını bir arada karşılayan bir ürün. Kediniz ister tırmanır, ister tırmalar, ister evine geçer uyur. Ürünün yüksekliği 88 cm, genişliği 60 cm, derinliği ise 40 cm.

8. Köşe Tırmalama Koltuk Koruma Tahtası – 74,90 TL

Köşe Koltuk Koruma Tahtası
Köşe Kedi Tırmalama Koltuk Koruma Tahtası

Köşe kedi tırmalama koltuk koruma tahtası, kedinizin tırnaklarıyla koltuklarınıza zarar vermesini önlüyor hem de kedinizi güzel bir tırmalama deneyemini sunuyor. Ahşap olan ürünün uzunluğu 50 cm, eni 10 cm. Toplamda, 50 x 10 x 10 cm tırmalama alanıyla koltuklarınız için köşe koruması, minik dostunuz için de ideal bir tırmalama alanı sağlıyor. Ürün tüm koltuklara uyumlu, ip malzemesi olarak doğal jüt kullanılmış.

İlginizi çekebilir: Nesli Tükenen Saz Kedisi Görüntüledi

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu