Dünya

Bolsonaro Yeniden Kovid-19 Testi Yaptıracak

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, tecride dayanamadığını ve bugün yeniden test yaptırmayı planladığını söyledi.

Bolsonaro, karantinaya alındığı Alvorada Sarayı’nda CNN Brazil ile yaptığı söyleşide, kendisini “çok iyi hissettiğini”, Kovid-19’un solunum sıkıntısı, tat alma duyusunun yitirilmesi ve ateş gibi semptomlarını taşımadığını ifade etti.

Bugün yeniden test yaptıracağını ve sonuçların kısa sürede belli olmasının beklendiğini dile getiren Brezilya Devlet Başkanı, “Evde oturma rutinine dayanamıyorum. Berbat bir şey” dedi.

Brezilya Devlet Başkanı, en fazla bir hafta içinde işe dönmeyi ümit ettiğini sözlerine ekledi.

Geçen hafta Kovid-19 testi pozitif çıkan Brezilya Devlet Başkanı, hafif semptomları için kullandığı sıtma ilacı hidroksiklorokin sayesinde hemen iyileşmeye başladığını açıklamıştı.

Bolsonaro Kovid-19’ü Küçümsediği İçin Tepki Çekmişti

Aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, daha önce Kovid-19’u küçümsemesi ve salgına karşı gerekli önlemleri almaması nedeniyle tepki çekmişti.

Brezilyalı lider, başlarda Kovid-19’u “küçük bir grip” olarak nitelemiş ve ekonomik tedirginliklerle ülkede salgına karşı önlem alan eyalet valilerini eleştirmişti.

İlginizi çekebilir: Brezilya Dünyada Kovid-19 Kaynaklı En Çok Ölümün Görüldüğü İkinci Ülke

Alp Solak

Eski gazeteci, blogger. Sosyal medya, iletişim, pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama uzmanı. Wordpress sever, içerik yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spam mesajarı azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Başa dön tuşu